Recenze Yedoo

Ověřený zákazník Darovánek.cz SpookY

Přidáno: 22. července 2022

Zakoupeno v Darovánek.cz

• do města tak akorát
  • v matně černé vypadá mnohem menší a štíhlejší než je ... a velmi nenápadně vypadající
  • jedna z mála, která má kola 16/16
  • kvalitní komponenty a vysoká kvalita dílenské výroby
  • jezdí opravdu dobře, lehce, suprově ovladatelná
  • díky větší nosnosti (150 kg) si můžu před sebe postavit potomka na krátkou ranní cestu do školy
  • úchyt pro přenášení před zadním kolem
  • nutno samostatně doobjednat stojánek (opravdu nutné) a také další příslušenství, které se hodí (blatníky) nebo je přímo povinné (zvonek)
  • ačkoliv je to kolobka do města a na cykloztezky (z hlediska zákona a dopravních předpisů je to pořád "jízdní kolo"), tak v základu zcela chybí povinná výbava (aspoň zvonek a odrazky)
  • příprava na montáž držáku na láhev je v takovém místě, že bych pravděpodobně držák ukopnul... neřeším, mám takovou spotřebu, že mi ani 700ml flaška nestačí
  • pro dámské jezdkyně určitě chybí červená barva (jako alternativa je k mání zemitě oranžová)
  • proti staršímu "třítrubkovému" rámu (porovnáváno s Yedoo City) se hůře bere do rukou na přenášení

Chtěl jsem pánskou kolobku do města a na krátké výlety a myslím, že volba nakonec dobrá. Chtěl jsem stejně velká kolečka, protože když je malé vzadu, tak mi to přišlo divné. Dvacítky kola mi už přišly docela velké... takže výběr byl mezi alloykou Friday a steelkou S1616. Vybral jsem S1616 a nelituji.

Pocitově po smontování a zajetí? Super, naskočím a YEDOOO! :-)

Vypadá jako rychlá lehká závodnička. Je vyloženě "obraná na kost", nic přebytečného. Na preferenci koleček 16/16 bych pro tento rám kupodivu ani netrval, paradoxně ta šestnáctka vzadu opticky vypadá větší než vepředu. Takže 16/12 by téhle kolobce kupodivu také slušelo a ani na větších 20/16 by nevypadala marně.

Říká se, že černá zeštíhluje a v matně černém lakování vypadá S1616 setsakramentsky dobře. Jako opravdu malá, elegantní, štíhlá a lehounká atletka i když až tak lehká zase není (8,4 kg + stojánek) a je o něco delší než Yedoo City. Už chápu, proč nejsou populární černé kondomy :-D

K hmotnosti musím uvést jednu nevýhodu steelkového rámu proti dřívějším třítrubkovým - hůře se chytá na přenášení než starší kolobka Yedoo City, která se za prostřední trubku dá chytit velmi dobře.

Jako největší negativum ale vypíchnu absenci stojánku v základu (dá se ale dokoupit), který pro městskou kolobku opravdu chybí. Vzhledem k tomu, že je kolobka v základu obraná "na kost", musíte počítat i s pořízením zvonku a případně i blatníků do deště a nějakého osvětlení a odrazek (pro městský provoz určitě, za dohady s hyperaktivními čepičáři z MěstaPa to nestojí :-P ) . Yedoo tohle všechno naštěstí nabízí v decentní formě.

Neviděl bych to ale jako tragédii, konkurence s absencí výbavy na tom není lépe.

Další "negativa", která uvádím, jsou spíše pro úplnost, co mne tak napadlo.

Yedoo YooToo Lime

Yedoo YooToo Lime

Přidáno: 21. července 2022

Zakoupeno v Yedoo.cz

• velice kvalitní produkt, doporučuji
Yedoo TooToo Tealblue

Yedoo TooToo Tealblue

Přidáno: 4. července 2022

Zakoupeno v Yedoo.cz

Pěkné kolo, malému vyhovuje. :)

Yedoo Mau tyrkysová

Yedoo Mau tyrkysová

Ověřený zákazník MALL.CZ Mareček

Přidáno: 9. června 2022

• Kvalitní to výrobek.
  • Menší slabinou je typ stojánek. Po prvním přejetí obrubníku je sedřený na kost. to je ale jen kosmetická vada.
Yedoo Friday stříbrno-zelená

• Hbitá
  • Pohodlná
  • Dlouhé stupátko
  • Možnost zvýšit stupátko
  • Chybějící úchyt pro zadní odrazku/světlo

Koloběžku jsem koupil manželce, protože chtěla nějakou malou a dobře ovladatelnou do města, ale i na delší výlety do přírody. Vůči tomu jsem byl hodně skeptický hlavně kvůli malým kolům a celkově menší konstrukci. Po vyzkoušení jsem byl ale překvapen. Stupátko je nadstandardně dlouhé a nízko položené, takže odrážení je velmi pohodlné (i když si kolo dáte do nižšího úchytu). Malá kola zase kompenzují širší pláště pneumatik. Dokonce bych řekl, že jízda na Yedoo Trexx drncá úplně stejně jako na Friday, i když Trexx má kola o hodně větší a tudíž by měl jet po nerovnostech lépe. Friday prostě překvapil. Jak je koloběžka malá, tak je i lépe manévrovatelná a subjektivně zábavnější, než alternativy s většími koly. Osobně víc preferuji Yedoo S2016, ale kdo chce menší a lehčí koloběžku, tak Friday ho nezklame. Výtku mám obecně ke všem Yedoo, které zapomínají, že podobně jako cyklista někam musím dát povinnou zadní odrazku, kterou prostě bez blatníku na koloběžku ve standardním provedení nemám kam dát.

Yedoo/16

Snadná ovladetelnost

Yedoo S1616 modrá

Yedoo S1616 modrá

Přidáno: 28. května 2022

(naposledy upraveno 28. května 2022)

Jednoduchost

Yedoo S2016 modrá

Yedoo S2016 modrá

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 24. května 2022

• Možnost měnit výšku stupátka
  • Úzká kola, která při odrážení nezavazí
  • Příprava na blatníky
  • Kvalita zpracování
  • Příjemná jízda
  • Vedení bowdenu stupátkem
  • Chybějící konstrukce pro zadní odrazku

Jedná se o kvalitní výrobek, kterému nemám moc co vytknout. Jezdí se na ní opravdu pohodlně. Velmi se mi líbí možnost změnit si výšku stupátka podle preferencí a typu terénu. Nedá se to udělat okamžitě, protože je nutné ještě seřídit brzdové špalky, ale pořád je to možnost, kterou mnozí využijí třeba před výletem. Nebo si zkusí obě výšky a pak se pro jednu rozhodnou. Já preferuji nízkou výšku i za cenu občasného škrtnutí, protože jsem si už vyzkoušel vysoké stupátko a rozhodně to za tu námahu nestojí.

Kvalita komponent je adekvátní ceně (dobrá kvalita), vše je velmi solidní, nikde nic nevrže ani nedře. Na designu mi trochu vadí, jak je bowden veden pod stupátkem a chrání ho po stranách jen převis stupátka. Mám celkem strach, že při přejetí vyššího užšího kamene se poškodí, což u alloy verze není možné, protože ta má stupátko uzavřené ze všech stran a bowden je veden dutým vnitřkem. Také mi trochu chybí nějaká konstrukce pro umístění zadního světla/blikačky. Při umístění na zadní vydlici totiž světlo/odrazka míří do strany.

Yedoo Happy Monster

Ověřený zákazník 4camping Davidová

Přidáno: 17. května 2022

Zakoupeno v 4camping

• Kvalitní zpracování

Koloběžka je opravdu "mezek" dává to bez problému i na přírodní stezce (vyježděná offroady, drny). Madla jsou skvěle zpracovaná, takže ani po hodinovém "drncání" vás nebolí ruce. Celkově se v terénu dobře ovládá. Doporučuji.

Yedoo Rodstr modrá

Yedoo Rodstr modrá

Ověřený zákazník Cyklopoint.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. dubna 2022

Zakoupeno v Cyklopoint.cz

• V rodině již máme od podzimu 2 tyto, úplně stejné koloběžky- patří dcerkám (9 a 11 let), i když mladší dcerka není nijak vysoká (cca 135cm) díky možnosti nastavení řidítek jí koloběžka pasuje velmi dobře ( stejně jako starší dcerce (167cm) a mě (175cm). Dcery si koloběžky velmi oblíbily, prima na cyklostezkách i ve městě, právě mi dorazila 3. tato koloběžka, abychom mohly všechny společně na koloběžce objevovat okolí a rychle se přesouvat…jízda na koloběžce je opravdu zábava a člověk se v městském/příměstském “režimu” protáhne lépe než na kole….nehledě na to, že tuto koloběžku snese a vynese, když je třeba, i mladší dcerka do 4. patra….
Yedoo Magic Forest

Yedoo Magic Forest

Ověřený zákazník bikero.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. dubna 2022

(naposledy upraveno 27. května 2022)

Zakoupeno v bikero.cz

• Nevšední barevná kombinace
Yedoo/20

Yedoo/20

• Blatník vypadá kvalitně

Když blatník navléknu na šroub tak je vysoko a drhnou o něj brzdy, takže jsem ho musel tím očkem dát pod šroub a to poutko připevnit větší podložkou. Blatník zatím drží...

Yedoo S2016 černá

Yedoo OneToo Lime

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 5. dubna 2022

• brzda
  • možnost výškově nastavit jak sedlo, tak řídítka
  • řídítka lze "protočit"

Celkově je "odrážedlo" velice povedené. Krásná barva, možnost výškového nastavení sedla i řídítek, plus funkční brzda. Co vidím jako slabou stránku je, že řídítka je možné "protočit". Pokud si toho nevšimnete a dítě se pokusí "protočit" řídítka ještě jednou, tak docela dost "šponuje" kabel od brzdy a riskujete jeho utržení.

Yedoo S2020 oranžová

Yedoo S2620 zelená

Ověřený zákazník Sportega.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. března 2022

Zakoupeno v Sportega.cz

Kvalitní koloběžka. Najeto zatím několik set km a jsem moc spokojená. Rám je příkladně tuhý a ostatní komponenty kvalitní, takže pěkně jede. Také je skvělé, že tlak v pneu dlouho drží. Od té doby, co mám tuto koloběžku, jsem na kolo zatím nesedla..

Zobrazuji 61 - 80 ze 500 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25